BJELOVARSKO - KRIŽEVAČKI BISKUP MONS. VJEKOSLAV HUZJAK I BISKUPIJA - DOMAĆINI 68. SJEDNICE BISKUPA ZAGREBAČKE CRKVENE POKRAJINE

 

Svojom nazočnošću susret biskupa Zagrebačke crkvene pokrajine uveličao je zagrebački nadbiskup metropolit mons. Dražen Kutleša koji se je zahvalio domaćinima na gostoprimstvu naglasivši da su redoviti susreti biskupa važni zbog rješavanja brojnih planova po biskupijama ali i razmjenu iskustava.

-Crkva je pozvana snažno svjedočiti crkveni život zajedništva među ljudima, istakao je Kutleša, govoreći o važnosti svih hodočašća koja nisu samo obična putovanja već nas podsjećaju da smo svi na zemlji, samo obični ljudi i prolazni hodočasnici.

 

-Bjelovarsko-križevački biskup, mons. Vjekoslav Huzjak¸u svom obraćanju nadbiskupu i biskupima je istakao:“ Iza nas je prvi dio pastoralne i kalendarske godine, obavljene su pričesti i krizme po svim našim župama, no ono što je posebno vrijedno spomenuti je da gradimo novu crkvu u Župi Gospe Lurdske u bjelovarskim Zvijercima, a planiramo i gradnju još jedne crkve u Ždralovima te istodobno radimo i na očuvanju i uređenju vrijedne kulturne baštine Biskupije.“

- Tom prigodom, biskup Huzjak čestitao je Gradu Bjelovaru 270.godišnjicu od utemeljenja grada koja se slavi brojnim sadržajima kroz kulturno umjetnički i sportski program, tradicionalne manifestacije Terezijane, koja ove godine traje čak 12 dana i to pod „ mojim prozorima“- našalio se je kroz smijeh, prvi čovjek biskupije.

 

Napisala : Dubravka Vukoja

Fotografije: žšv

Datum objave: 22. 06. 2026.
  Novosti - Sve