30.JUBILARNA TEREZIJANA U GRADU BJELOVARU

U petak, 19. lipnja 2026. u atriju Gradskog muzeja Bjelovar i službeno je otvorena 30. jubilarna Terezijana, Predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković otvorio 30. Terezijanu: “Ponosan sam što sam iz Bjelovara” – Gledajući danas Terezijanu, to nije samo obična manifestacija, ona puno govori o gradu Bjelovaru, o Bjelovarčanima i o gostoljubivosti koju uvijek pokazujemo. Ovo je najsrdačniji grad u Hrvatskoj po brojnim istraživanjima. To me ne čudi jer svi mi koji smo ovdje odrastali, koji ovdje imamo duboke korijene, znamo da imamo jedan poseban lokalpatriotizam i treba ga čuvati i dalje i na njemu graditi budućnost ovoga grada – poručio je. Dodao je kako je Terezijana danas mega manifestacija s 50 koncerata u 12 dana i bogatom gastro ponudom kakvu, kako je rekao, nije vidio ni u puno većim gradovima.

Gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak rekao je kako se ovakva manifestacija ne može organizirati bez jako puno ljudi, a otkrio je da se na jubilarnoj Terezijani radi još od siječnja.  Slavimo 270 godina grada, 30 godina Terezijane, a probali smo napraviti još jedan jubilej, ali nije išlo, malo su građevinci zakazali pa nemamo i prvu godinu Wellovara. No, iduće godine će sigurno i Wellovar biti važan segment u organizaciji Terezijane i privlačenju turista na područje naše Bilogore .

Župan Bjelovarsko-bilogorske županije Marko Marušić naglasio je da je manifestacija prerasla okvire županije, – Siguran sam da ćemo u 12 dana uživati, da ćemo imati prilike s jedne strane čuti i vidjeti našu kulturu, tradiciju i običaje, a s druge strane uživati i u gastro ponudi i zabavi – naveo je te izrazio želju da se u istom sastavu svi nađu za 30 godina.

 

Foto: Bjelovar info, članovi udruge, Dubravka Vukoja

Tekst: D.Vukoja

Datum objave: 20. 06. 2026.
  Novosti - Sve